Kolejne sukcesy miejskiego programu in vitro

Autor: AK

Poznań chwali się kolejnym sukcesem miejskiego programu in vitro. Do końca października urodziło się już ponad 70 dzieci, a ponad 150 poznanianek zaszło w ciążę.

Program dofinansowania in vitro z budżetu miejskiego rozpoczął się w sierpniu 2017 roku. Wykonano już 286 pełnych procedur metody. Do końca października 2018 roku 152 kobiety zaszły w ciążę, z czego aż 21 to ciąże mnogie. Dzięki programowi na świat przyszło już 71 dzieci.

Program realizowany będzie do 2020 roku, a na ten cel Miasto przeznaczy 1,8 miliona złotych rocznie.

Każda zakwalifikowana do programu para może liczyć na dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych przyznawane maksymalnie na trzy zabiegi. Mogą również starać się o trzykrotne dofinansowanie w wysokości 2 tysięcy złotych do procedury adopcji zarodka, ale tylko pod warunkiem, że poprzednia dofinansowana procedura zapłodnienia pozaustrojowego lub adopcji zarodka nie była skuteczna.

By zakwalifikować się do programu należy spełnić kilka warunków. Pary muszą pozostawać w związku małżeńskim lub partnerskim i mieszkać na terenie Poznania. Konieczne jest udokumentowanie wcześniejszego bezskutecznego leczenia niepłodności. Kobieta musi mieć od 20 do 43 lat.

Wnioski należy złożyć w jednej z trzech placówek objętych programem: Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa Poznań, oraz IVITA. Wszelkie niezbędne dokumenty dostępne są online.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA