Szkoła na Podolanach zostanie rozbudowana

Autor: AK fot. UMP

Szkoła Podstawowa numer 62, która mieści się na ul. Druskienickiej ma zostać rozbudowana. Powstaną nowe pomieszczenia, w których znajdzie się m.in. filia Biblioteki Raczyńskich. Rozbudowa jest konieczna z uwagi na rosnące potrzeby lokalowe placówki wynikające z dynamicznego rozwoju okolicy.

Podolany w ostatnich latach stały się jednym z kierunków migracji mieszkańców szukających nowych mieszkań i domów. Dynamicznie rozwijająca się zabudowa wiąże się również z dynamicznie rosnącymi potrzebami lokalowymi dla placówek oświatowych.

Obecny budynek SP numer 62 powstał w latach 80. W kolejnych latach dobudowano do niego pawlon przedszkolny.

Placówka potrzebuje nowych sal oraz auli, by zapewnić swoim podopiecznym komfortowe i bezpieczne warunki do nauki i rozwoju.

Koncepcję rozbudowy szkoły przydotowała pracownia Śniadek+Śniadek Architekci. W założeniu znalazły się m.in. budowa samodzielnego pawilonu szkolnego, który ma zapewnić szkole dodatkową przestrzeń. Położony będzie na wprost nowego wejścia do obecnego, głównego budynku. Pomiędzy nimi powstanie plac z funkcją dziedzińca, z drewnianymi tarasami, które umożliwią odpoczynek i rekreację.

W nowym pawilonie znajdzie się wielofunkcyjna aula, trzy sale spotkań, a także przestrzeń, w której powstanie filia Biblioteki Raczyńskich.

Dodatkowo rozbudowany zostanie także obecny budynek szkoły poprzez nadbudowę kondygnacji nad przedszkolem. Powstanie 12 dodatkowych sale lekcyjnych oraz zaplecze socjalne, a także dodatkowa sala dla przedszkolaków, sekretariat i gabinet psychologa.

Nadziemne kondygnacje zostaną połączone z nowym wejściem głównym windą, co zapewni dostęp do nich osobom starszym, niepełnosprawnym oraz z małymi dziećmi.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie nowy pawilon. Dopiero, gdy będzie gotowy, ruszą prace przy rozbudowie obecnego budynku.

Na razie trwa przetarg na wykonawcę projektu rozbudowy.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA