Szkoła na Podolanach zostanie rozbudowana

Autor: AK fot. UMP

Szkoła Podstawowa numer 62, która mieści się na ul. Druskienickiej ma zostać rozbudowana. Powstaną nowe pomieszczenia, w których znajdzie się m.in. filia Biblioteki Raczyńskich. Rozbudowa jest konieczna z uwagi na rosnące potrzeby lokalowe placówki wynikające z dynamicznego rozwoju okolicy.

Podolany w ostatnich latach stały się jednym z kierunków migracji mieszkańców szukających nowych mieszkań i domów. Dynamicznie rozwijająca się zabudowa wiąże się również z dynamicznie rosnącymi potrzebami lokalowymi dla placówek oświatowych.

Obecny budynek SP numer 62 powstał w latach 80. W kolejnych latach dobudowano do niego pawlon przedszkolny.

Placówka potrzebuje nowych sal oraz auli, by zapewnić swoim podopiecznym komfortowe i bezpieczne warunki do nauki i rozwoju.

Koncepcję rozbudowy szkoły przydotowała pracownia Śniadek+Śniadek Architekci. W założeniu znalazły się m.in. budowa samodzielnego pawilonu szkolnego, który ma zapewnić szkole dodatkową przestrzeń. Położony będzie na wprost nowego wejścia do obecnego, głównego budynku. Pomiędzy nimi powstanie plac z funkcją dziedzińca, z drewnianymi tarasami, które umożliwią odpoczynek i rekreację.

W nowym pawilonie znajdzie się wielofunkcyjna aula, trzy sale spotkań, a także przestrzeń, w której powstanie filia Biblioteki Raczyńskich.

Dodatkowo rozbudowany zostanie także obecny budynek szkoły poprzez nadbudowę kondygnacji nad przedszkolem. Powstanie 12 dodatkowych sale lekcyjnych oraz zaplecze socjalne, a także dodatkowa sala dla przedszkolaków, sekretariat i gabinet psychologa.

Nadziemne kondygnacje zostaną połączone z nowym wejściem głównym windą, co zapewni dostęp do nich osobom starszym, niepełnosprawnym oraz z małymi dziećmi.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie nowy pawilon. Dopiero, gdy będzie gotowy, ruszą prace przy rozbudowie obecnego budynku.

Na razie trwa przetarg na wykonawcę projektu rozbudowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA