Powstanie nowa atrakcja turystyczna? Szlak Pozytywistyczny ma pokazywać rozwój przemysłowy Poznania

Autor: AK fot. UMP

Czy w Poznaniu powstanie kolejna atrakcja turystyczna? Miejska Pracownia Urbanistyczna proponuje utworzenie Szlaku Pozytywistycznego na terenie tzw. Wolnych Torów. Szlak miałby być wzorowany na istniejącym szlaku Królewsko-Cesarskim.

Nowa trasa turystyczna ma nawiązywać do motywu pracy organicznej ukazując miejsca, które są związane z rozwojem przemysłowym w XiX wieku. Na szlaku znalazłyby się główne obiekty poprzemysłowe, w tym m.in. Modena, Elektrociepłownia Garbary, dawna zajezdnia MPK, Stary Browar, Stara Rzeźnia czy Stara Gazownia.

Według wstępnych planów trakt ma mieć około 8 kilometrów i przebiegać przez historyczne dzielnice Poznania, w tym m.in. przez Rynek Jeżycki, Rynek Łazarski, Rynek Wildecki i Rynek Bernardyński, a także ulice takie jak np. Kraszewskiego, Głogowska, Górna Wilda i Garbary.

Do realizacji planu potrzebna jest jednak budowa zielonej kładki nad torami kolejowymi, która połączy Wildę i Łazarz, czyli wprowadzenie w życie projektu dotyczącego przyszłości terenu tzw. Wolnych Torów.

Trakt ma być do pokonania zarówno pieszo, jak i rowerem, ponieważ została zaplanowana tak, by przebiegać przy kilku stacjach Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Jedną z atrakcji nowego szlaku miałaby zostać m.in. dawna hala napraw parowozów o konstrukcji nitowe, w której ma znaleźć się muzeum nauki i techniki NIT.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA