Ponad 40 chętnych na zaprojektowanie nowej siedziby Teatru Muzycznego

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Aż 44 firmy i pracownie architektoniczne w tym 14 zagranicznych zgłosiło się do konkursu na projekt nowej siedziby Teatru Muzycznego. Na razie trwa etap weryfikacji zgłoszeń i kwalifikacji do kolejnej fazy konkursu. Ostateczny wykonawca znany będzie w kwietniu przyszłego roku.

Nowa siedziba Teatru Muzycznego będzie pierwszym budynkiem teatralnym w powojennej historii Poznania, który będzie wybudowany od postaw. Najwięcej zgłoszeń w konkursie pochodzi z Polski, jednak aż 14 ofert to propozycje firm i pracowni zagranicznych - z Chin, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Węgier, USA, Irlandii, Włoch i Wielkiej Brytanii.

"Bardzo cieszy nas tak duże zainteresowanie konkursem. Zaproszenie wysłane przez Wydział Urbanistyki i Architektury do znanych na całym świecie pracowni architektonicznych dało efekt."
Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu

Trwa etap weryfikacji, a o ewentualnym zakwalifikowaniu się do kolejnej części konkursu, uczestnicy zostaną poinformowani do 23 listopada. Później firmy i pracownie będą mogły zadawać pytania organizatorowi konkursu, by wyjaśnić wszelkie kwestie dotyczące projektu i oczekiwań z nim związanych.

Ostateczny termin na złożenie opisów wizji wyznaczono na 19 grudnia. Rozstrzygnięcie I etapu konkursu nastąpi 14 stycznia. Wybrani uczestnicy zostaną zakwalifikowani dalej. Ostateczne projekty mają zostać złożone do 26 marca.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w połowie kwietnia, a towarzyszyć temu będzie wystawa prac konkursowych.

Pula nagród w konkursie wynosi 220 tysięcy złotych, z których 80 tysięcy trafi do zwycięzcy I nagrody. Za opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego przewidziano 7,3 mln złotych. Na samą budowę Teatru Muzycznego Miasto chce wydać 170 milionów złotych.

Nowy budynek ma stanąć u zbiegu ulic św. Marcin i Skośnej, niedaleko Akademii Muzycznej. Pierwsze spektakle w nowym Teatrze Muzycznym będzie można oglądać za około 5 lat.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA