Porozumienie związkowców, pracownicy LOT kończą strajk

Autor: AK vid. x-news
REKLAMA
REKLAMA

o koniec strajku, ale nie koniec sporu - zapowiadają związkowcy protestujący w PLL LOT. Po wielogodzinnych rozmowach z udziałem mediatorów, zarówno zarząd spółki, jak i strona związkowa zgodziły się na zakończenie strajku trwającego od 18 października. To dobra wiadomość nie tylko dla spółki i pracowników, ale przede wszystkim dla pasażerów, ponieważ skończy się odwoływanie lotów z uwagi na akcję protestacyjną.

Do pracy wrócą osoby zwolnione w związku ze strajkiem, a spółka nie będzie rościć praw do odszkodowania. Zarząd i związkowcy mają za tydzień wrócić do rozmów o płacach i warunkach pracy.

"Najważniejsze z perspektywy dzisiejszego wieczora jest to, że porozumieliśmy się, że strajk jest zakończony, funkcjonowanie PLL LOT wróci do normy"
Adrian Kubicki, rzecznik PLL LOT
" Wierzymy, że już nigdy w PLL LOT nie dojdzie do strajku. Tego życzę sobie i państwu, żebyśmy nie przechodzili więcej tych koszmarnych dni"
Adam Rzeszot, szef Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT
Wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego PLL LOT Agnieszka Szelągowska poinformowała, że choć strajk się zakończył, to teraz rozpoczną się negocjacje nowego regulaminu wynagradzania.
Koniec strajku to dobra wiadomość dla pasażerów, także tych poznańskich. Choć utrudnienia nie dotyczyły lotów bezpośrednio z Poznania, to wielu przesiada się na dalszą podróż m.in. w Warszawie, skąd odwołano kilkadziesiąt lotów w czasie strajku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA