Jacek Jaśkowiak zaprosił Donalda Tuska na obchody 11 listopada w Poznaniu. Za późno?

Autor: AK fot. MC archiwum
REKLAMA

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, zaprosił w ostatnich dniach byłych prezydentów RP na obchody 11 listopada w stolicy Wielkopolski. Poznaniacy zaproponowali, by zaproszenie wysłać także do byłego premiera, obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej, dlatego także i Donald TUsk otrzymał zaproszenie. Wiele wskazuje jednak na to, że propozycja mogła paść nieco za późno.

Zapraszając do Poznania byłych prezydentów Polski, Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Bronisława Komorowskiego, Jacek Jaśkowiak podkreślał, że 11 listopada jest celebrowany w stolicy Wielkopolski w wyjątkowy sposób. Wskazał na tradycję rogali świętomarcińskich, kolorowy korowód i wydarzenia towarzyszące, a także na samą postać św. Marcina.

Do tej pory na zaproszenie odpowiedział jedynie Bronisław Komorowski, który zapowiedział, że Święto Niepodległości będzie w tym roku celebrował w Poznaniu. Miasto czeka jeszcze na odpowiedzi ze strony pozostałych dwóch prezydentów.

Gdy informacja o zaproszeniu pojawiła się na profilu Jacka Jaśkowiaka w mediach społecznościowych, część poznaniaków zaproponowała, by zaprosić także byłego premiera, przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska. Prezydent Poznania uznał to za bardzo dobry pomysł. Jak stwierdził, "nie wahał się ani chwili", by zaprosić także "przyszłego prezydenta RP".

Wiele wskazuje jednak na to, że Donald Tusk ma już plany na 11 listopada. Przewodniczący poinformował, że przyjął zaproszenie prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej na Igrzyska Wolności, jakie odbywać się będą w tym dniu w Łodzi. Wydaje się więc, że były premier odrzuci zaproszenie na wspólne świętowanie w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA