"Poznań celebruje ten czas w zupełnie wyjątkowy sposób" - prezydent Jaśkowiak zaprosił byłych prezydentów RP na obchody 11 listopada

Autor: AK fot. Jacek Jaśkowiak FB
REKLAMA

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, zaprosił do stolicy Wielkopolski byłych prezydentów RP - Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Bronisława Komorowskiego na obchody Imienin Ulicy św. Marcin oraz Święta Niepodległości w stolicy Wielkopolski. Jak podkreślił w listach zapraszających, "Poznań, jako jedyne z polskich miast, celebruje ten czas w zupełnie wyjątkowy sposób".

W zaproszeniach Jacek Jaśkowiak wskazuje na wyjątkowy sposób świętowania 11 listopada przez poznaniaków. Jak podkreślił, dla mieszkańców Poznania liczy się przede wszystkich tradycja, a to oznacza połączenie Święta Niepodległości z obchodami Imienin Ulicy św. Marcin, czyli jednej z głównych ulic w mieście.

Podczas kulturalnego festynu niezwykle ważną rolę odgrywa barwny korowód, w którym udział bierze tysiące mieszkańców i przyjezdnych w różnym wieku. Nie może zabraknąć również jarmarku okolicznościowego, podczas którego można kupić tradycyjne rogale świętomarcińskie, bez których wielu poznaniaków nie wyobraża sobie listopada.

Jak zauważył prezydent Poznania, św. Marcin jest symbolem wrażliwości na los drugiego człowieka i dobroczynności. To jeden z powodów, dla którego tak ważne dla Poznania jest kultywowanie tej tradycji i uwrażliwianie kolejnych pokoleń na postawę otwartości i pomocy innym.

Święto wypełnione jest również wydarzeniami towarzyszącymi, w tym występami i koncertami.

Nikt nie ma wątpliwości, że 11 listopada jest w Poznaniu obchodzony w sposób szczególny, zupełnie odbiegający od tego, co zwykle widzi się w innych miastach. Obecność byłych prezydentów Polski uświetniłaby tegoroczne obchody.

Na razie nie wiadomo, czy przywódcy odpowiedzieli już na zaproszenia i jaka jest ich decyzja.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA