Ponad 370 schodów w 80 sekund. Czwarty bieg po schodach w Collegium Altum za nami

Aż 372 schody na 17 piętrach – już po raz kolejny w Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbył się bieg po schodach. Najlepszy zawodnik pokonał trasę w zaledwie 80 sekund.

To już czwarty bieg po schodach najwyższego budynku w Poznaniu. Co roku zgłasza się wielu chętnych w tym m.in. studentów uniwersytetu, policjantów oraz tych, którzy na co dzień biegają po płaskiej powierzchni.

Zawodnicy wypuszczani są na trasę w 15-sekundowych odstępach. Zwykle zaczynają od sprintu, potem gdy brakuje sił przechodzą do „klasycznego” biegu, by skończyć zwykle na marszobiegu. Klasyfikacja odbywa się z podziałem na płeć.

Najszybszy okazał się Mateusz Marunowski, któremu dobiegnięcie na szczyt zajęło 80 sekund. To już kolejne zwycięstwo na jego koncie – w ubiegłorocznej edycji również był zwycięzcą, choć tym razem udało mu się pobić swój wynik o sekundę.

Wśród pań najlepsza okazała się Ilona Gardus, które pokonanie 372 schodów zajęło minutę i 56 sekund.