Obiad u Rodziny Addamsów, czyli strasznie śmieszna historia

Autor: AK fot. MC
REKLAMA

Strasznie śmiesznie - właśnie tak można opisać spektakl „Rodzina Addamsów”, który można oglądać w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Nietypowa, mroczna rodzina przeniesiona do codziennego życia nowojorczyków XXI wieku i niespodziewany obrót spraw to połączenie, które bawi widzów w każdym wieku.

Przebojowy musical po raz pierwszy został wystawiony na Broadwayu w 2010 roku. Twórcą przygód mrocznej rodzinki był amerykański rysownik Charles Addams, którego komiks ukazywał się w tygodniku „The New Yorker” już w latach 30.

Następnie, w latach 60. historia została ukazana w serialu telewizyjnym, by w 1991 roku stać się filmowym hitem.

Polska publiczność może oglądać kultową historię w formie musicalu dzięki współpracy Teatru Muzycznego w Poznaniu z Teatrem Syrena w Warszawie. Reżyserem poznańsko-warszawskiej koprodukcji jest Jacek Mikołajczyk.

Spektakl to obraz „upiornej” rodzinki mieszkającej w starym, wiktoriańskim zamku w Central Parku w Nowym Jorku. Zimna, niczym sopel lodu Morticia oraz jest gorący niczym wulkan mąż Gomez to połączenie, które dla wielu jest celem w związku. Jak mówią, przepisem na ich ogromne uczucie jest szczerość i mówienie sobie o wszystkim.

Ta imponująca cecha zostaje wystawiona na próbę, gdy… z prośbą o zachowanie tajemnicy do swego ojca przychodzi ich nastoletnia córka Wednesday, która dorasta i niespodziewanie zakochuje się w „całkiem normalnym” chłopcu. Młodzi chcą się pobrać, dlatego do Addamsów ma przyjść Lucas z rodzicami, jednak nastolatka nie chce, by ojciec wyjawił matce ich sekret.

Jak poradzi sobie z sytuacją Gomez, rozdarty między miłością i szczerością wobec żony a miłością i troską o córkę? Jak na zmiany w życiu swojej starszej siostry zareaguje kochający ją brat Pugsley? Jaką rolę odegrają w całej historii wiedźmowata Babcia, wuj Fester zakochany w księżycu oraz Lurch, czyli posępny kamerdyner-zombie? I jak w wiktoriańskim, mrocznym zamku odnajdą się rodzice Lucasa?

Spektakl pełen śmiechu, rozterek, niefortunnych zdarzeń, w którym nie brakuje nawiązań do współczesności to idealne połączenie dla widzów od 13. roku życia. Bilety na pierwsze spektakle rozeszły się w niewiarygodnym tempie. Obecnie są jeszcze dostępne wejściówki na przedstawienia w grudniu i lutym.

Musical ze świetną scenografią, grą aktorską i wyjątkowo mroczno-śmiesznym pomysłem na spędzenie wieczoru z kulturą.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA