Wilczy głód – 3 skuteczne sposoby na ograniczenie apetytu w czasie odchudzani

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Stosowanie diety odchudzającej bardzo często wiąże się z napadami wilczego głodu. Jak sobie z nimi poradzić? Jak zmniejszyć apetyt i wytrwać na diecie?

Ciągłe uczucie głodu zmniejsza motywację w czasie odchudzania i sprawia, że rezygnujemy ze stosowania diety, zanim przyniesie ona jakiekolwiek efekty. Wilczy głód w połączeniu z obniżonym nastrojem i wpływającym na codzienne funkcjonowanie złym samopoczuciem to najczęstsze ze skutków ubocznych kuracji odchudzającej. Jak skutecznie schudnąć i zapomnieć o nadmiernym apetycie i złym samopoczuciu?

Wybór odpowiednio zbilansowanej diety to podstawa skutecznego odchudzania

Sposobem na skuteczne odchudzanie jest przede wszystkim dieta, która zapewnia organizmowi wszystkie składniki odżywcze. Stosując właściwie skomponowaną dietę oraz przestrzegając zasady regularnego spożywania posiłków, możesz efektywnie usprawnić metabolizm i szybciej pozbyć się zbędnego tłuszczu bez ryzyka utraty zdrowia i złego samopoczucia.

3 sposoby na ograniczenie apetytu podczas stosowania diety odchudzającej

Po pierwsze: jedz mniej, ale częściej

Uczucie ciągłego głodu w czasie stosowania diety ma często związek z nagłym spadkiem poziomu glukozy we krwi. Jedząc nieregularnie, narażasz się na wystąpienie zawrotów głowy, zmniejszenia efektywności działania i innych nieprzyjemnych dolegliwości, które nie pomagają w czasie odchudzania. Aby uniknąć uczucia głodu i zapewnić swojemu organizmowi stały zastrzyk energii, musisz jeść przynajmniej 5 posiłków w ciągu dnia – 3 posiłki główne i 2 przekąski np. owoc, szklanka świeżo wyciśniętego skoku, jogurt naturalny z domowym muesli, garść orzechów, kilka sztuk suszonych owoców, świeże warzywa.

Posiłki główne powinny zawierać węglowodany złożone, białko i zdrowe tłuszcze. Dla przykładu – porcja brązowego ryżu, duszona pierś z kurczaka oraz surówka warzywna z dodatkiem oliwy z oliwek to posiłek, który zapewni Ci długotrwałe uczucie sytości mimo niskiej kaloryczności.

Pomocne w oszukaniu głodu jest też picie dużej ilości wody w ciągu dnia i spożywanie potraw na mniejszych niż zazwyczaj talerzach.

Uczuciem głodu steruje mózg, dlatego czasami nadmierny apetyt nie wynika ze zmniejszenia kaloryczności posiłku, ale związany jest z uzależnieniem od jedzenia i zaburzeniami emocjonalnymi. W takim przypadku, skuteczne odchudzanie bez wsparcia psychologa lub psychodietetyka może być bardzo trudne. Jeszcze kilka lat temu w przypadku osób, które nie były w stanie schudnąć na diecie niskokalorycznej stosowano farmakologiczne środki ograniczające apetyt np. Adipex Retard. Obecnie leki te są całkowicie wycofane z rynku ze względu na możliwe działania niepożądane. Więcej na temat leków na odchudzanie i ich zamienników, przeczytasz w opisie leku adipex sprzedam medicot.pl

Po drugie: wsparcie rodziny i przyjaciół

Trudno nie odczuwać nadmiernego apetytu, jeżeli nasi bliscy ze smakiem zajadają pizzę, a my musimy zadowolić się sałatką. Z tego względu unikaj w czasie stosowania diety wspólnych wypadów do restauracji i barów oraz zmień dietę członków Twojej rodziny. Wyjdzie im to na zdrowie, a Ty unikniesz pokus i szybciej schudniesz.

Po trzecie: obierz realny cel odchudzania

Nie schudniesz kilkudziesięciu kilogramów w tydzień, a nierealne cele, które przed sobą postawisz, spotęgują irytację, wpłyną na mniejszą motywację do działania i odbiją się na Twoim samopoczuciu. Znacznie łatwiej jest wytrwać na diecie, jeżeli stawiamy sobie możliwe do osiągnięcia cele. Redukcja kilku kilogramów miesięcznie to właśnie realny i bezpieczny dla zdrowia cel. Jego osiągnięcie doda Ci energii i motywacji do pokonywania kolejnych etapów redukcji nadwagi i pomoże ograniczyć głód, który jest nieodłącznym towarzyszem agresywnego odchudzania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA