Kolejny raz zagrają na organach w Kościele p.w. Św. Krzyża

Autor: JJ
REKLAMA

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny koncert w ramach Festiwalu Organowego im. ks. Józefa Jasińskiego 2018. W kościele p.w. Świętego Krzyża swoje umiejętności zaprezentuje Józef Serafin, jeden z najbardziej utalentowanych polskich organistów.

Festiwal odbywa się w Poznaniu już od 5 lat. Pierwsza edycja zorganizowana w 2013 roku była zwieńczeniem prac remontowych prowadzonych w celu przywrócenia dawnego blasku wyjątkowym organom. Potężny, czteromanuałowy instrument pozwolił podczas tegorocznego Festiwalu zagrać zachwycające publiczność koncerty już między innymi profesorowi poznańskiej Akademii Muzycznej Sławomirowi Kamińskiemu i Wolfgangowi Seifen’owi z Universität der Künste w Berlinie.
 
Popisy muzyków to jednak nie wszystko, co zawsze czeka na osoby zainteresowane przedsięwzięciem. Po zakończeniu każdego koncertu odbywają się wykłady. Do tej pory słuchacze mieli okazję między innymi zapoznać się z działalnością pochodzącego z Wielkopolski Bronisława Cepki. Po występie Józefa Serafina 28 października poznają tajemnice organów pochodzących z terenów Kamienia Pomorskiego, stanowiących jeden z najcenniejszych zabytków tego typu.
 
Niedzielny koncert rozpocznie się o godzinie 16:00, a wstęp będzie bezpłatny.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA