Historia Rataj na zdjęciach

Autor: JJ
REKLAMA
REKLAMA

Archiwalne fotografie Rataj można oglądać w ramach otwartej dzisiaj wystawy plenerowej. Przed wejściem do Galerii Posnania dostępnych jest ponad 50 unikalnych zdjęć.

W organizację przedsięwzięcia zaangażowane było Wydawnictwo Miejskie Poznania, Wirtualne Muzeum Historii Poznania CYRYL, Fundacja Rozwoju Miasta Poznania, Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych i Galeria Posnania.

Wystawa składa się z ponad 50 fotografii przedstawiających Rataje w latach 30., 60. i 70. XX wieku, dzięki którym mieszkańcy miasta mogą poznać historię jednej z poznańskich dzielnic. Przygotowano również prace, na których zainteresowani zobaczyć mogą Rataje w bardziej współczesnym wydaniu. Do oglądania dostępne są wyjątkowe zdjęcia lotnicze autorstwa Marka Kaczmarczyka, który ratajskie osiedla ujął w kadrach w 2009 roku.

Przygotowanie wystawy było możliwe dzięki udostępnieniu cennych zbiorów przez CYRYLA (zdjęcia autorstwa Stanisława Wiktora, SM Osiedle Młodych, KMP i Janisława Osięgłowskiego z Poznańskiego Towarzystwa Pływackiego. Wystawę zaprojektowaną przez Natalię Pakułę oglądać można do końca listopada przy wejściu do Galerii Posnania od strony skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Kórnickiej

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA