Enea Energetyk Poznań pewnie wygrywa i awansuje w ligowej tabeli

Drużyna Enea Energetyk Poznań pewnie pokonała Unię Opole w 5. Kolejce ligi kobiet. Tym samym, zawodniczki ze stolicy Wielkopolski znalazła się na 3. miejscu w tabeli.

Spotkanie, które odbyło się w Poznaniu przy ul. Spychalskiego było… wyjątkowo krótkie. Wystarczyły trzy sety, by poznańska drużyna odniosła pewne zwycięstwo. Gospodynie zdominowały mecz kontrolując jego przebieg.

Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:16. W drugim o wyrównanie zaczęły walczyć zawodniczki gości. Był moment, gdy Unia utrzymywała kilkupunktowe prowadzenie, jednak gospodynie doprowadziły do wyrównania 18:18, a potem wymęczyły przeciwniczki zagrywką ostatecznie wygrywając 25:19.

Trzeci set okazał się niemal formalnością. Drużyna Energetyk Poznań dominowała i wygrała aż 25:13.

Zwycięstwo dało zawodniczkom z Poznania awans na 3. miejsce w tabeli 1 Ligi Kobiet.