Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM świętuje 10-lecie istnienia

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Jednostka powstała w 2008 roku podczas przekształcenia Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. W piątek, na Wydziale odbyła się oficjalna uroczystość związana z obchodami 10-lecia, w której udział wziął m.in. prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa mieści się na kampusie Morasko. Oferta kierunków studiów została w ostatnich latach rozbudowana i obecnie studiować tam można: stosunki międzynarodowe, politologię, dziennikarstwo i komunikację społeczną, bezpieczeństwo narodowe i zarządzanie państwem.

W piątek odbyła się oficjalna Gala jubileuszowa, w której udział wzięli studenci, wykładowcy, pracownicy naukowi i administracyjni, a także zaproszeni goście, wśród których znalazł się m.in. prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

"Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Czasach, które są wyzwaniem dla politologów i dziennikarzy. Trudno jest dziś przewidzieć cokolwiek w polityce - zarówno w Polsce, jak Europie. Życze Państwu, abyście w tych dynamicznych czasach potrafili to wszystko zrozumieć i przewidzieć. 10 lat to być może niewiele na tle 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, ale jeżeli weźmiemy się pod uwagę także wcześniejszą działalność instytutu, to naprawdę bogata historia. Życzę Państwu kolejnych jubileuszy"
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

Podczas uroczystości uhonorowano pierwszego dziekana WNPiD, będącego twórcą wydziału, a także obecnym kierowniku Zakładu Kultury Politycznej, czyli prof. Tadeuszu Wallasie. Otrzymał on statuetkę "człowieka 10-lecia", którą przyznają studenci oraz władze wydziału.

To nie jedyne wyróżnienie dla byłego dziekana. Zarząd Województwa Wielkopolskiego wyróżnił go również Medalem za zasługi.

Na koniec odbyła się część artystyczna. Na scenie pojawili się absolwenci WNPiD, czyli Mezo, Szymon Łątkowski oraz Paweł Swiernalis.

_____

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na trwającą ciszę wyborczą, wszelkie komentarze uznane za agitację polityczną będą usuwane z portalu. Cisza wyborcza potrwa do godziny 21:00, 21 października 2018 roku, jednak może być przedłużona przez uprawnione do tego organy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA