Lech Poznań wygrywa z Koroną Kielce

Lech Poznań wygrał z Koroną Kielce w 12. kolejce Ekstraklasy. Na własnym boisku Kolejorz pokonał rywala 2:1.

Lech Poznań od początku meczu zaczął ostro napierać na pole karne rywala, a Korona odpowiada groźnymi kontrami. Pierwsza połowa była mieszanką naprzemiennie dobrej i złej gry obu drużyn. Nie brakowało niecelnych strzałów i podań.

W 25. minucie pomyłka Amarala okazała się być szczęśliwym rozwojem zdarzeń dla Gytkjaera, który wykorzystał okazję i dał Lechowi prowadzenie 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się od lepszej gry ofensywnej gospodarzy. Dopiero w 73. minucie padł kolejny gol w tym spotkaniu. Pozornie niegroźną sytuację wykorzystał Gytkjaer dając Lechowi dwubramkowe prowadzenie.

Kolejorz miał kolejne szanse, jednak nie potrafił ich wykorzystać. Skorzystała za to Korona, która w 82. minucie zdobyła bramkę kontaktową.

Gol dodał skrzydeł gościom, którzy zaczęli mocno napierać na gospodarzy. Lech skupił się na obronie jednobramkowej przewagi i utrzymał wynik do końca meczu.