Ile kosztuje DJ na wesele?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Szukacie profesjonalnego DJ-a na wesele, ale nie wiecie czym się kierować w jego wyborze? Boicie się, że przepłacicie? Podpowiemy Wam na co zwrócić uwagę i jak uniknąć wpadki przed zatrudnieniem niekompetentnego muzyka.

DJ czy orkiestra?

Podstawą dobrej zabawy na każdym weselu jest oprawa muzyczna. To rodzaj i jakość muzyki sprawiają, że goście weselni albo świetnie się bawią do białego rana, albo wręcz przeciwnie – przedwcześnie opuszczają przyjęcie weselne. Warto więc zrobić dokładne rozeznanie i zatrudnić profesjonalistę z krwi i kości, a nie grajka, który zepsuje nam imprezę.

Pierwszym pytaniem jakie powinniście sobie zadać brzmi: DJ czy orkiestra? Wszystko zależy od oczekiwań, ale jeśli zależy Wam na różnorodnej muzyce i oryginalnych wersjach ulubionych piosenek odpowiedź jest prosta – DJ.

Gdzie szukać?

Większość osób planujących zatrudnienie DJ-a rozpoczyna poszukiwania od zdobycia informacji w Internecie. Niestety, rzadko na której stronie można znaleźć dokładny cennik, z którego dowiemy się, jaką część naszego budżetu przeznaczyć na oprawę muzyczną, a jaką na inne wydatki. Najczęściej możemy znaleźć tylko informację o szacunkowym koszcie usługi.

Cena

Rozbieżność w podawanych cenach wynika z kilku czynników. Pierwszym z nich jest sprzęt. Sam DJ bez odpowiedniego sprzętu niewiele zdziała. Przed podpisaniem umowy warto dopytać, co wybrany przez nas muzyk oferuje w cenie usługi. Profesjonalna oprawa muzyczna to przecież nie tylko konsola, z której puszczane są taneczne piosenki, ale oświetlenie i konferansjerka. To, ile kosztuje DJ na wesele, zależy również od tego, czy on sam opłaca kwoty związane z ZAIKS czy też robi to para młoda lub właściciel sali weselnej. Opłaty tantiemowe są obowiązkowe, ponieważ na weselach grane są przeboje, objęte prawami autorskimi. To nie koniec. Wynajęcie DJ-a zależy także od terminu, lokalizacji, kosztów dojazdu i czasu trwania wesela i waha się od 3 000 zł do nawet 7 000 zł.

Czy warto oszczędzać?

Jeśli szukamy profesjonalnego DJ-a na wesele, nie warto schodzić poniżej kwoty 3000zł. Oczywiście znajdą się osoby, które zagrają za sporo mniej. Pytanie tylko czy na pewno chcecie ryzykować wpadką w tak ważnym dla Was dniu.  A co, jeśli w weselnym budżecie zabraknie Wam takiej kwoty? Nie radzimy rezygnować ani próbować zatrudnić amatora, który będzie puszczał muzykę ze swoich płyt, na sprzęcie przyniesionym z domu. Warto rozważyć inne rozwiązania i zastanowić się nad dodatkowym zastrzykiem gotówki. Dobrym sposobem mogą się okazać pożyczki online, które są szybkie i wygodne. Pożyczki online np.w https://proficredit.pl/ możemy spłacić w dogodnych ratach, a nasi goście będą mieli zapewnioną dobrą oprawę muzyczną, nie godząc się na półśrodki.  Jedno jest pewne - podjęcie takiej decyzji wcale nie jest łatwe. Warto zatem dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania, a później koniecznie spotkać się z wybranym DJ-em oko w oko. Szczegółowe pytania na pewno pozwolą Wam odpowiedzieć na pytanie czy dany DJ to ten, który spełni Wasze oczekiwania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA