Na Szachtach widać już wieżę widokową

Autor: AK fot. ZKZL, Tomasz Wierzbicki/Szachty FB
REKLAMA

Trwa budowa wieży widokowej na Szachtach na Świerczewie. Inwestycja ma być gotowa do do końca listopada, a jej budowa to efekt głosowania mieszkańców w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016.

Budowa 22-metrowej wieży widokowej rozpoczęła się tuż przed świętami wielkanocnymi w tym roku. Powstaje w dolinie Strumienia Junikowskiego, niedaleko cegielni na Fabianowie, przy Stawie Glabisia i Rozlanym. Wykonawcę, spółkę Mosty Poznań, udało się wyłonić dopiero w trzecim przetargu.

O powstaniu wieży zadecydowali sami mieszkańcy głosując na atrakcję w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016. Projekt uzyskał wówczas prawie 3,5 tysiąca głosów.

Taras widokowy, który zaprojektowali architekci z Toya Design ma mieć 14 metrów kwadratowych powierzchni. Jego wysokość oraz miejsce, w którym powstaje da możliwość podziwiania panoramy Poznania, Lubonia i pobliskich terenów zielonych.

Wieża ma być atrakcją nie tylko dla mieszkańców Świerczewa, ale i wszystkich poznaniaków, którzy często zwracają uwagę na fakt, że w mieście jest mało punktów widokowych i miejsc, z których można zobaczyć panoramę Poznania.

Inwestycja ma być gotowa do końca listopada. Na placu budowy widać już część wieży.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA