Co będzie się działo podczas tegorocznych obchodów imienin ul. św. Marcin?

Autor: Jakub Janiel fot. archiwum
REKLAMA

Zbliża się jedno z najbardziej popularnych wydarzeń związanych z Poznaniem. Już 11 listopada mieszkańcy miasta i turyści będą mieli okazję świętować Imieniny Ulicy Święty Marcin. Przedsięwzięcie odbędzie się w ramach organizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK całorocznego programu „Pochwała Wolności” i cyklu wydarzeń Imieniny Ulicy.

Święto co roku cieszy się ogromną popularnością nie tylko mieszkańców miasta, ale i turystów. Ci przyjeżdzają do Poznania, aby między innymi wziąć udział w jednej z głównych atrakcji listopadowego święta, czyli w Korowodzie Św. Marcina. Pochód o godzinie 13:30 wyruszy z Międzynarodowych Targów Poznańskich i przemierzając ulicę Bukowską oraz Rondo Kaponiera dotrze do Placu Adama Mickiewicza. Pochód tradycyjnie składać będzie się między innymi z muzyków, animatorów i grup rekonstrukcyjnych, ale nie zabraknie w nim również przedstawicieli poszczególnych dzielnic.
 
Wcześniej, w godzinach 10:30-13:00, przed Zamkiem odbywać będą się warsztaty dla rodzin z dziećmi. Przez niemal cały dzień, od godziny 11:00 do 21:00, będzie można wziąć udział w tradycyjnym Kiermaszu Rogala odbywającym się na Al. Niepodległości i ul. Św. Marcin. Stworzy on okazję do przypomnienia sobie wyjątkowego smaku poznańskich przysmaków, a w tym przede wszystkim znanych na całym świecie świętomarcińskich rogali.
 
Przez większość dnia będzie można również wziąć udział w pokazie filmów o Dawnym Poznaniu, który odbędzie się w Sali Wielkiej i potrwa od godziny 12:00 do 20:00. O godzinie 14:00 nastąpi przekazanie kluczy do miasta z udziałem Prezydenta Miasta Poznania, a w godzinach 15:00-18:00 w namiocie przed Zamkiem odbywać będą się warsztaty z budowania Demonstronu dla młodzieży i dorosłych. Tego dnia nie zabraknie również wrażeń muzycznych. O godzinie 14:15 na Placu A. Mickiewicza odbędzie się koncert zespołu Koło Jana, a o godzinie 14:30 na scenie wystąpią Bubliczki. Imieniny Ulicy Święty Marcin zakończy koncert Lao Che odbywający się o godzinie 20:00 oraz pokaz laserowy zaplanowany na godzinę 21:30.
 
Ze wszystkich atrakcji korzystać będzie można bezpłatnie.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA