Ponad 30 studentów I roku otrzymało Stypendium Miasta Poznania

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Aż 31 laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych otrzymało stypendium Miasta Poznania. Maturzyści z różnych miast Polski zdecydowali się podjąć naukę na poznańskich uczelniach.

Stypendia Miasta Poznania zostały przyznane już po raz 11. W tym roku trafią one do 31 młodych ludzi, w tym 12 laureatów oraz 19 finalistów olimpiad przedmiotowych. Wyróżniani są ci, którzy wybrali naukę na poznańskich uczelniach.

W tym roku, wśród stypendystów są przedstawiciele ośmiu województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, opolskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Program stypendialny to jeden z projektów, które mają na celu zachęcanie młodych ludzi do studiowania w stolicy Wielkopolski.

Laureaci olimpiad otrzymają po 1400 złotych miesięcznie natomiast finaliści o 100 złotych mniej - 1300 złotych. Stypendium wypłacane jest przez jeden rok akademicki, czyli od października do czerwca.

„Mamy nadzieję, że jako władze miasta stworzymy Wam takie warunki do studiowania i spędzania wolnego czasu, że będziecie chcieli zostać w naszym mieście już po uzyskaniu wykształcenia. Liczę, że będziecie tworzyli w następnych latach elity Poznania”
Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania


Poza promocją Miasta, stypendium ma także dać studentom możliwość skupienia się na nauce i samorozwoju na pierwszym roku studiów, który jest dla nich nowym, pełnym wyzwań etapem w życiu.

„Okres studiów jest bardzo ważny. Zdobywamy wtedy nie tylko wiedzę, ale też poznajemy wielu ludzi z ośrodka akademickiego. Zaręczam, że w dorosłym życiu bardzo często spotykać będziecie ludzi, z którymi studiowaliście w tym samym czasie. Za 10 lub 20 lat to wasza grupa będzie decydowała o rozwoju miejsca, w którym żyjecie. Liczymy, że będziecie tworzyć i budować Miasto Poznań. Tego Wam i sobie serdecznie życzę”
Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania


Spośród 31 tegorocznych stypendystów 19 wyróżnionych zdecydowało się na naukę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, 6 na Uniwersytecie Medycznym, a 3 na Uniwersytecie Ekonomicznym. Po jednym reprezentancie miały Politechnika Poznańska, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Uniwersytet Artystyczny.

Stypendyści włączeni zostali do działań promujących Poznań jako miasto przyjazne młodym i silny ośrodek akademicki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA