Jacek Jaśkowiak spotkał się ze studentami z Polski i Niemiec

Autor: AK fot.
REKLAMA

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, spotkał się ze studentami z Polski i Niemiec, którzy biorą udział w projekcie "Tandem", który jest nietypowym kursem językowym połączonym z wizytą w obu państwach.

Tandem to kurs organizowany przez Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej. W jego ramach studenci uczą się nawzajem języków, a także odwiedzają partnerskie miasta.

W projekcie udział wzięło 11 Niemców oraz 16 Polaków na przełomie sierpnia i wrześnie. W dniach 12-14 października studenci pojawili się w Poznaniu na spotkaniu "PoTANDEmowym", które miało służyć integracji uczestników kursów.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania i to właśnie z nim spotkali się podczas wizyty w stolicy Wielkopolscy studenci. Niemcy chcieli poznać doświadczenia Jacka Jaśkowiaka z czasów jego stypendium w Niemczech.

Prezydent zaznaczył, że wówczas z uwagi na inne czasy i ustrój, było to dla niego ogromne przeżycie, które wiązało się z poznaniem zupełnie nowej kultury zarówno życia codziennego, jak i w relacjach wykładowca-student.

"Bardzo byłem ciekawy opinii prezydenta Poznania, bo mam wrażenie, że jego i moja historia są częściowo jak lustrzane odbicia. Prezydent jest z Poznania, a był na stypendium w Bielefeld. Ja urodziłem się pod Bielefeld, teraz jestem w Poznaniu. Podoba mi się to miasto i cieszę się, że mamy możliwość spotkać się tu razem"
Paul Naumann, student z Niemiec

Podczas spotkania młodzi Niemcy zwiedzili Poznań, w tym m.in. Bramę Poznania, gdzie dowiedzieli się kilku rzeczy na temat początków państwa Polskiego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA