Dwie nowe przystanie w Poznaniu coraz bliżej. Jest przetarg na wykonanie dokumentacji

Autor: AK fot. PIM
REKLAMA

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowych dla przystani jachtowej oraz nurtowej jakie mają powstać na Warcie w centrum Poznania.

Przystań jachtowa ma stać się centralnym miejscem postoju na statków na poznańskim odcinku Warty. Powstanie na terenie starego portu rzecznego, ograniczona ul. Szyperską i Estkowskiego. Czynna ma być przez cały rok, z dostępnem do wody pitnej i energii elektrycznej.

Całość ma być oświetlona i monitorowana. Powstanie miejsce dla 80 jednostek pływających oraz 5 miejsc dla służb ratunkowych. Komunikacja z lądem ma odbywać się co najmniej dwoma trapami.

Z kolei przystań nurtowa ma powstać na obszarze międzywala Warty, na wysokości ul. Czartoria. Maksymalne zanurzenie cumujących statków ma wynosić 1,4 metra, a sama przystań ma mieć 100 metrów długości, z czego 75 metrów będzie mierzyć linia cumowania.

Wybrany podczas przetargu wykonawca będzie musiał przygotować projekty budowlane i wykonawcze, a także uzyskać opinię saperską, oraz wszystkie uzgodnienia i decyzje niezbędne do otrzymania pozwolenia na budowę wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę obu przystani. Zadanie ma być gotowe do końca przyszłego roku.

Zainteresowani mogą składać oferty do 22 października.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA