By nic się nie marnowało - Po-Dzielnia ruszyła na ul. Głogowskiej

Autor: AK fot. Po-Dzielnia Facebook
REKLAMA

W Poznaniu powstało kolejne miejsce, w którym można dzielić się rzeczami zgodnie z zasadą „zero waste” i upcyclingu. Po-Dzielnia, czyli sklep, w którym wszystko jest za darmo stanęła przy ul. Głogowskiej.

Oficjalne otwarcie odbyło się w sobotę. Pomysł zrodził się na podstawie doświadczenia znanych już w Poznaniu GiveBoxów i połączenia idei upcyclingu i „zero waste”, czyli „zero marnowania”.

Celem Po-Dzielni jest ograniczenie konsumpcjonizmu i „danie drugiego życia” przedmiotom, które komuś innemu już się nie przydadzą. To miejsce, w którym można zostawić rzeczy, zabrać co potrzebne, a także miejsce organizacji warsztatów, wykładów i wystaw tematycznych.

„W Po-Dzielni jeszcze w tym roku odbędą się trzy sobotnie spotkania w ramach kawiarenki naprawczej „Napraw! Nie wyrzucaj” oraz cztery warsztaty z upcyklingu dla klas szkolnych. Po-Dzielnia bierze także udział w projekcie Circular Week (tydzień gospodarki o obiegu zamkniętym), podczas którego uczestniczyć będzie można w trzech wykładach dotyczących recyklingu i życia zero waste.”
Organizatorzy Po-Dzielni


Można tu zostawiać wszystko, co nie jest już potrzebne w domu - poza meblami, dużym sprzętem AGD itp. oraz jedzeniem. Wszystko musi być sprawne i w stanie pozwalającym na użycie tego przez inne osoby. Ubrania z kolei muszą być wyprane. Organizatorzy przyjmować będą jedynie pojedyncze przedmioty, a nie całe worki, kartony czy skrzynie.

W przeciwieństwie do popularnych GiveBoxów, Po-Dzielnia nie będzie czynna całą dobę, a jedynie w godzinach otwarcia lokalu przy ul. Głogowskiej 27 od poniedziałku do piątku, w 8:00 do 16:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA