"Poznań przyciąga" po raz kolejny

Autor: WRMiWM/AJ UMP
REKLAMA

Po raz kolejny Poznań zachęca maturzystów z różnych stron Polski do studiowania na poznańskich uczelniach. W ramach kampanii "Poznań Przyciąga" przedstawiciele Miasta odwiedzą szkoły w 7 województwach i spotkają się z kilkoma tysiącami uczniów. Akcja wzmocniona jest kampanią reklamową w Internecie.

Podczas spotkań w szkołach maturzyści mają okazję zapoznania się z ofertą wszystkich poznańskich uczelni, a także programami stypendialnymi, bogatą ofertą edukacyjną, zawodową, sportową i kulturalną miasta. Wizyty w szkołach potrwają do połowy listopada.

"W Poznaniu studiuje ok. 112 tys. studentów, którzy tworzą atmosferę naszego miasta; to w dużej mierze dzięki nim Poznań się rozwija i tętni życiem. Różnymi działaniami staramy się przyciągać młodych do Poznania i odpowiadać na ich potrzeby, aby dobrze się tutaj czuli i chcieli związać z Poznaniem swoją przyszłość: realizować ambitne plany i spełniać marzenia. To ważna grupa naszych mieszkańców "
Mariusz Wiśniewski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Akcja "Poznań przyciąga" dotrze do ponad 20 polskich miast w 7 województwach (wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, łódzkim, mazowieckim, opolskim, kujawsko-pomorskim). W spotkaniach z młodzieżą biorą udział studenci, którzy opowiadają o studiowaniu w Poznaniu ze swojej perspektywy.

"Już kilka spotkań za nami. Spotykamy się z bardzo pozytywnym odbiorem - zarówno ze strony uczniów, jak nauczycieli. Młodzi ludzie otrzymują informacje, których potrzebują. Poznają nie tylko ofertę edukacyjną, ale też odpowiedzi na pytania związane ze studiowaniem w Poznaniu - np. jak wynająć mieszkanie czy kupić kartę PEKA, gdzie można zjeść?"
Paula Borowska, poznańska studentka, która spotyka się z maturzystami w ramach kampanii "Poznań Przyciąga"

W ramach kampanii działa także strona internetowa, na której osoby zainteresowane studiami w Poznaniu znajdą wszystkie niezbędne informacje dotyczące oferty akademickiej miasta, mogą wypełnić test preferencji zawodowych i pobrać poradnik maturzysty, który ułatwi im przygotowania do egzaminu dojrzałości.

Kampania promocyjna "Poznań przyciąga" realizowana jest również w mediach społecznościowych, głównie na Instagramie i Facebooku. Na czas trwania kampanii profil Poznań Przyciąga (@poznanprzyciaga) na Instagramie przejęli studenci. Przez ponad miesiąc, co tydzień, inna osoba będzie pokazywać Poznań swoimi oczami.

Poznań przyciąga też studentów zagranicznych - obecnie na poznańskich uczelniach studiuje ponad 5 tys. obcokrajowców. W ramach projektu "Study in Poznań" Miasto wspólnie z uczelniami promuje się podczas zagranicznych targów edukacyjnych m.in. na Ukrainie oraz organizuje wizyty w tamtejszych szkołach. Podejmowane są także inicjatywy wspierające studentów zagranicznych, którzy już studiują w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA