Około 70 zawodów prezentowanych na targach Arena Zawodów

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

W poznańskiej Hali Arena odbyły się kolejne targi edukacyjne „Arena Zawodów”, podczas których młodzież mogła nie tylko zapoznać się z ofertą szkół zawodowych w Poznaniu, ale także przekonać się, jak poradziliby sobie w danym zawodzie i na czym on tak naprawdę polega.

„Arena Zawodów” to coroczne targi edukacyjne organizowane od 2015 roku w ramach kampanii „Szacun dla zawodowców”. Wydarzenie ma na celu zarówno przedstawienie ogólnej oferty szkół zawodowych, jak i ich promocję, a także poszerzanie wiedzy o danych zawodach. Co ciekawe, nie są promowane konkretne szkoły, a… zawody.

Ideą imprezy jest przedstawienie poszczególnych działań w taki sposób, by uczeń sam mógł odnaleźć się w tym, co najbardziej mu odpowiada. Młodzież ma możliwość zobaczenia prezentacji przykładowych zadań czy zajęć. Gdy mu się spodoba, od razu może zasięgnąć informacji, gdzie w Poznaniu może się kształcić w tym zakresie.

W tegorocznej edycji Areny Zawodów w Hali Arena pojawiło się 13 wysp zawodowych przedstawiających konkretne branże i usługi, czyli około 70 zawodów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA