Konkurs ekologiczny dla poznańskich uczniów

Autor: Filip Olczak
REKLAMA

Plastic is not fantastic! Tym sloganem warto się kierować, ponieważ rusza druga edycja konkursu edukacyjno-ekologicznego EduPak Polska. Akcja ma na celu uświadamianie zalet opakowań szklanych i ich recyklingu oraz ukierunkowania na ideę „Zero Waste”, czyli zero marnowania.

Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie wszystkich szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych, w których zostaną podzieleni na grupy od klas I-IV i V-VIII. Dla najmłodszych również znajdzie się miejsce, ponieważ do zabawy mogą dołączyć także przedszkolaki.

Ciekawym rozwiązaniem jest wybór nagrody dla zwycięzców przez nich samych. Zadaniem w konkursie dla najstarszych jest nakręcenie krótkiego filmu z wdrożenia zasad „Zero Waste” w domu lub w szkole. Dla nieco młodszych będzie to wykonanie praktycznych sprzętów z opakowań i butelek szklanych, które ukażą ich drugie życie.

Zadaniem klas I-IV jest stworzenie plakatu promującego i zachęcającego do recyklingu szklanych butelek i słoików. Najmłodsi zaś chcący wziąć udział w konkursie zobowiązani są do narysowania kolorowych dzieł zachęcających do recyklingu butelek i słoików.

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 15 października 2018 roku, a prace do 31 października. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny. Wszelkie pytania można przesyłać na adres e-mail: kontakt@komucom.pl.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA