Wystawa Ireneusza Polanowskiego w murach redakcji codziennypoznan.pl

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. Renata Olinska Dworzecka ,Julian Dworzecki

Redakcja portalu codziennypoznan.pl stawia na kulturę i poszerza zakres działalności związanej z tą tematyką. Nowy rozdział w historii portalu zainaugurował wernisaż wystawy prac artysty Ireneusza Piotra Vowie, znanego pod pseudonimem Ireneusz Polanowski. Prezentowane w redakcyjnych murach obrazy wzbudziły powszechne zainteresowanie. To jednak tylko część tego, co działo się podczas wydarzenia.

Kultura zawsze była ważną częścią działalności portalu Codzienny Poznań, ale tym razem, zgodnie z zasadą nieustannego rozwoju, rozpoczynamy szerszą działalność w tym zakresie. Otwieramy - dosłownie - nasze drzwi na kulturę.

W piątkowy wieczór (5 października br.) odbyła się inauguracja nowego rozdziału w życiu naszej redakcji. Ireneusz Piotr Vowie od ponad 40 lat maluje pod pseudonimem Ireneusz Polanowski. To właśnie jego obrazy można było podziwiać podczas inauguracyjnego wernisażu.

Pomieszczenia redakcji znajdującej się w murach Starego Browaru ozdobiła twórczość artysty z ostatnich kilkudziesięciu lat. Wystawa została podzielona na dwie części - dawną, klasyczną oraz bardziej nowoczesną i ekspresyjną. Zarówno takie rozmieszczenie obrazów jak i same dzieła cieszyły się zainteresowaniem, czemu towarzyszyła gorąca dyskusja gości w różnym wieku.

Ireneusz Vowie, czy też Ireneusz Polanowski, intryguje różnorodnością stylu i przedstawianych tematów, które porusza w swej twórczości. Jego obrazy pozwalają dostrzec różne etapy w jego życiu i emocje, jakie mu wówczas towarzyszyły.

 Dzisiejsza inauguracja wystawy obrazów Ireneusza Polanowskiego jest w pewnym sensie pretekstem do 2 ważnych zdarzeń.

Podczas wernisażu oficjalnie zainaugurowano działalność nowej fundacji pod nazwą „Fabryka Marzeń Precyzyjnych, powołanej przez 2 FUNDATORÓW: Michała Ciszaka Prezesa portalu Codzienny Poznań i Ireneusza Piotra Vowie właściciela Kancelarii Administracyjnej. Fundacja w bardzo szerokim spektrum działalności zajmie się pomocą kierowaną do artystów starszego pokolenia związanych z Wielkopolską. Będzie promowała tychże artystów i ich sztukę poprzez m.in. organizowanie wystaw i plenerów. W ramach swej działalności” Fabryka Marzeń Precyzyjnych” zaoferuje aukcyjną sprzedaż, zajmie się również nowatorskim rozwiązaniem, wynajmem obrazów.

W trakcie wernisażu odbyło się również uroczyste przekazanie portretu autorstwa naszego jubilata Ireneusza Polanowskiego przedstawiającego Ignacego Jana Paderewskiego. Obraz artysta wręczył, wespół z dr Marianem Królem Prezydentem Towarzystwa Hipolita Cegielskiego, Przemysławem Miłoszem Ambasadorem Fundacji Banku Santander, Beatą Balczyńską-Vowie właścicielką Kancelarii Administracyjnej i Michałem Ciszakiem Prezesem portalu Codzienny Poznań, pani Marzenie Atkielskiej Prezesowi Zarządu Fundacji Banku Santander im. Ignacego Jana Paderewskiego. Jak zapewniła pani Prezes, to oczekiwane dzieło znajdzie miejsce w głównej siedzibie fundacji w Warszawie na zaszczytnym miejscu.

Piątkowy wernisaż i wystawa to dopiero początek wydarzeń kulturalnych Codziennego Poznania i Fundacji. Już teraz Ireneusz Vovie i Michał Ciszak fundatorzy planują 3 kolejne wystawy we wnętrzach redakcji, a rozmowy podejmują z kolejnymi artystami.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA