Ten samochód i kierowca nie powinny znaleźć się na drogach. Pojazd w fatalnym stanie technicznym i kierowca bez ważnych badań

Autor: AK fot. witd

Ostatnie badania techniczne? Siedem lat temu. Ważne badania lekarskie kierowcy? Brak. Zabezpieczony ładunek podczas jazdy? Nie. Tak przedstawia się jedynie część listy rzeczy, które były niezgodne z przepisami ruchu drogowego w zdezelowanej tatrze, którą zatrzymali inspektorzy transportu drogowego z Piły.

Uwagę inspektorów przykuł brak zabezpieczeń przewożonego w skrzyni ładunkowej gruzu. Nie wiedzieli, że to jedynie początek długiej listy powodów, dla których ten samochód nie powinien znaleźć się na drodze publicznej.

Okazało się, że pojazd był w fatalnym stanie technicznym - miał starte bieżniki opom, a do tego zmurszałe i popękane na bokach opony. Układ hamulcowy był nieszczelny, reflektory uszkodzone, a z samochodu wyciekały płyny eksploatacyjne.

To jednak nie wszystko. Okazało się, że badania techniczne pojazdu straciły ważność w 2011 roku.

W pojeździe brakowało tachografu, przez co kierowca nie rejestrował swojego czasu pracy. Co więcej, kierujący nie posiadał aktualnych badań lekarskich i psychologicznych, a ważność ukończonego przez niego kursu upłynęła rok temu.

Mężczyzna został ukarany mandatami, a wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w firmie będącej właścicielem tatry, wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 17,5 tysiąca złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA