Poznań zamówił kolejne nowe autobusy. Mają być przyjazne środowisku

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA
REKLAMA

Solaris po raz kolejny dostarczy Poznaniowi nowe autobusy. Za 18 miesięcy po poznańskich ulicach jeździć będzie 21 przyjaznych środowisku pojazdów elektrycznych.

Nowe autobusy będą spełniać najwyższe europejskie standardy z zakresu bezpieczeństwa, a także przyjazne dla osób niepełnosprawnych i z wózkami dziecięcymi. Odskokowo przesuwne drzwi zagwarantują z kolei szybką i sprawną wymianę pasażerów.

Poza atutami, do których zdążyli już przyzwyczaić się poznaniacy, takich jak system monitoringu, energooszczędne oświetlenie w technologii LED czy wewnętrzne i zewnętrzne tablice informacji pasażerskiej wykonane w energooszczędnej technologii, nowe 21 pojazdów, których produkcją zajmie się Solaris będą miały coś jeszcze - napęd elektryczny.

Pojazdy Solaris Urbino 18 będą całkowicie bezemisyjne. Autobus może być ładowany za pomocą złącza typu plug-in lub z pantografu. Takie rozwiązanie ma być nie tylko przyjazne środowisku i zmniejszyć ilość wytwarzanych spalin, ale także zapewnić... ciszę. Napęd elektryczny zapewnia o wiele mniej hałasu.

Pierwsze 15 autobusów zgodnie z podpisaną umową ma pojawić się na poznańskich ulicach do 16 grudnia 2019 roku, natomiast pozostałe 6 trafi do Poznania do końca lutego 2020 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA