Poznań zamówił kolejne nowe autobusy. Mają być przyjazne środowisku

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Solaris po raz kolejny dostarczy Poznaniowi nowe autobusy. Za 18 miesięcy po poznańskich ulicach jeździć będzie 21 przyjaznych środowisku pojazdów elektrycznych.

Nowe autobusy będą spełniać najwyższe europejskie standardy z zakresu bezpieczeństwa, a także przyjazne dla osób niepełnosprawnych i z wózkami dziecięcymi. Odskokowo przesuwne drzwi zagwarantują z kolei szybką i sprawną wymianę pasażerów.

Poza atutami, do których zdążyli już przyzwyczaić się poznaniacy, takich jak system monitoringu, energooszczędne oświetlenie w technologii LED czy wewnętrzne i zewnętrzne tablice informacji pasażerskiej wykonane w energooszczędnej technologii, nowe 21 pojazdów, których produkcją zajmie się Solaris będą miały coś jeszcze - napęd elektryczny.

Pojazdy Solaris Urbino 18 będą całkowicie bezemisyjne. Autobus może być ładowany za pomocą złącza typu plug-in lub z pantografu. Takie rozwiązanie ma być nie tylko przyjazne środowisku i zmniejszyć ilość wytwarzanych spalin, ale także zapewnić... ciszę. Napęd elektryczny zapewnia o wiele mniej hałasu.

Pierwsze 15 autobusów zgodnie z podpisaną umową ma pojawić się na poznańskich ulicach do 16 grudnia 2019 roku, natomiast pozostałe 6 trafi do Poznania do końca lutego 2020 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA