Poznań testuje nowe rozwiązania. Zamiast papierowego rozkładu monitory LED

Autor: AK fot. MPK Poznań
REKLAMA

MPK Poznań rozpoczęło testy nowego rozwiązania zastosowanego w systemie informacji pasażerskiej. Na dwóch przystankach "Poznań Główny" zamiast papierowych rozkładów jazdy pojawiły się monitory LED o przekątnej 29 cali.

Elektroniczy rozkład jazdy ma docelowo zastąpić wersję papierową w gablotce lub na blaszanym podkładzie. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim możliwość zastosowania technologii GMS, która pozwala na dynamiczną zmianę rozkładu jazdy.

Oznacza to, że rozkład zawsze będzie aktualny, nawet wtedy, gdy zmiany zachodzą nagle i niespodziewanie. Także nawet planowane zmiany będą dostępne szybko i bez konieczności angażowania osób, które rozwieszą prawidłowe tabele.

Monitory LED, które pojawiły się na dwóch przystankach "Poznań Główny" zostały wyposażone we wzmocnioną konstrukcję, a matryce zabezpieczono szybami ze szkła hartowanego.

Na trazie trwają testy które mają odpowiedzieć na pytania m.in. o to, czy rozkłady są czytelne nawet przy zmieniających się warunkach pogodowych.

Rozwiązanie docelowo może być wprowadzane jedynie na tych przystankach, na których dostępne jest zasilanie energetyczne.

Jednocześnie MPK Poznań pyta pasażerów o zdanie w sprawie elektronicznych rozkładów jazdy. Ankieta dostępna jest online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA