Odkryją tajemnice Parku Kulturowego Stare Miasto

Autor: Jakub Janiel
REKLAMA

W najbliższy czwartek zainteresowani architekturą i historią będą mieli możliwość wzięcia udziału w spacerze po Parku Kulturowym Stare Miasto. Spotkanie poprowadzone zostanie przez poznańskie Studio YOS.

Park Kulturowy Stare Miasto powstał na skutek uchwały przyjętej w lutym tego roku przez Radę Miasta. Założeniem inicjatywy jest między innymi ochrona zabytków i uporządkowanie przestrzeni reklamowych. Projekt zakłada również stosowanie dopasowanej do wyglądu centrum kolorystyki fasad kamienic czy zakaz prowadzenia niektórych działań promocyjnych.

Uczestnicy czwartkowego spaceru dowiedzą się więcej o zabytkach mieszczących się na terenie Parku Kulturowego. Poznają także rozwiązania projektowe stosowane w celu dopasowania nowopowstających obiektów do charakteru zabytkowych obiektów na Starym Mieście. Uwadze zainteresowanych nie umkną również szyldy reklamowe. Organizatorzy zwrócą uwagę zarówno na ich rodzaje jak i miejsca ich występowania.

Zbiórka zaplanowana została na godzinę 16:30 na dziedzińcu Urzędu Miasta (wejście od Placu Kolegiackiego lub ul. Gołębiej). Jak informuje Studio YOS, z Parku Kulturowego będzie również można wysłać wyjątkową pocztówkę. Uczestnicy spaceru będą mogli także wykonać pamiątkową fotografię.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA