Młodzi i zdolni - wręczono Stypendia Miasta Poznania

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

We wtorek w poznańskim Ratuszu odbyło się wręczenie Stypendiów Miasta Poznania. Młodzi ludzie, wyróżniający się ciężką pracą i talentem otrzymali stypendia Artystyczne, Sportowe i Naukowe.

Stypendia Miasta Poznania zawsze wręczane są podczas oficjalnej uroczystości. W poznańskim Ratuszu młodzi i zdolni ludzie otrzymali je z rąk przewodniczącego Rady Miasta Poznania, Grzegorza Ganowicza oraz zastępcy prezydenta Miasta, Jędrzeja Solarskiego.

Sportowe Stypendia Miasta Poznania przyznawane są młodym i obiecującym zawodnikom już od 19 lat. Wyboru stypendystów dokonuje kapituła składająca się z dziewięciu przedstawicieli środowiska sportowego.

Jak podkreślił przewodniczący kapituły, dr Wojciech Chomicz, zadanie jest trudne, ponieważ na sukces sportowy składa się talent, ciężka praca i… szczęście. W tym roku wybitni sportowcy otrzymają stypendium w wysokości 5,4 tysiąca złotych.

Stypendium Artystyczne trafiło do siedmiu młodych artystów, którzy reprezentują różne dziedziny sztuki. Każdy z nich otrzyma po 8,5 tysiąca złotych.

Z kolei ze Stypendium Naukowego skorzysta dwunastu młodych ludzi, którzy choć nie ukończyli jeszcze 30. roku życia to ich dorobek naukowy. Młodzi badacze otrzymają po 5 tysięcy złotych.

Podczas uroczystości pogratulowano stypendystom podkreślając nie tylko ich ciężką pracę, ale także wytrwałość w dążeniu do celu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA