Kolejny krok w stronę tramwaju na os. Kopernika

Autor: AK fot. UMP

Poznaniacy są już o krok bliżej w kierunku zrealizowania powtarzanej od lat inwestycji jaką jest budowa trasy tramwajowej na os. Kopernika. Gotowy jest już Program Funkcjonalno-Użytkowy dla budowy. Pozostało teraz pozyskanie środków na tę inwestycję oraz rozpisanie przetargu na wyłonienie wykonawcy.

Trasa ma zaczynać się na skrzyżowaniu ul. Reymonta i Hetmańskiej, gdzie powstanie węzeł rozjazdowy. Przebiegać będzie przez ul. Arciszewskiego, Zamkniętą, Pogodną, Rembertowską i Promienistą do pętli autobusowo-tramwajowej na os. Kopernika. Łącznie będzie to ok. 3,3 km trasy wzdłuż zabudowy mieszkalnej, ogródków działkowych, terenów parkowych oraz cmentarza na Górczynie.

Tramwaj na os. Kopernika ma usprawnić komunikację zbiorową w tym rejonie. Jest inwestycją, na którą czeka wielu poznaniaków.

W Programie Funkcjonalno-Użytkowym, którego przygotowanie właśnie zakończono znalazły się m.in. wymagania techniczne, materiałowe, architektoniczne i funkcjonalne dotyczące budowy trasy.

Dzięki temu, Miasto może rozpocząć starania o sfinansowanie inwestycji oraz przygotować przetarg na wyłonienie wykonawcy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA