"Absolutna większość teatrów jest w rękach samorządów. Już 21.10 możemy zmienić ich właścicieli." Minister kultury o spotkaniu w Teatrze Polskim w Poznaniu

Autor: AK fot. Mains, screen: @piotrglinski twitter
REKLAMA

Placówkę prowadzi miasto Poznań, a nie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warto wiedzieć, że absolutna większość teatrów jest w rękach samorządów. Już 21.10 możemy zmienić ich właścicieli. W wielu miejscach warto!” - w taki sposób minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński skomentował informację o organizowanym w Teatrze Polskim w Poznaniu spotkaniu z Janem Tomaszem Grossem.

Już dzisiaj w Teatrze Polskim w Poznaniu o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie z Janem Tomaszem Grossem, który w swoich książkach opisuje m.in. przypadki prześladowania i zabójstw Żydów przez Polaków w czasie II wojny światowej.

Kontrowersyjna postać jest mocno krytykowana przez rząd PiS i Kancelarię Premiera RP. Ta druga w 2016 roku zwróciła się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych z wnioskiem o wydanie opinii na temat możliwości odebrania historykowi Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP, który otrzymał w 1996 roku. Historyk był profesorem Wydziału Historii Uniwersytetu Princeton w USA.

Wczoraj minister Gliński odniósł się do organizowanego w Poznaniu spotkania na swoim profilu na twitterze zaznaczając, że obecnie większość teatrów jest „w rękach samorządów”, jednak najbliższe wybory samorządowe mogą przyczynić się do „zmiany właścicieli”.

Takie słowa wywołały oburzenie wśród wielu, którzy uważają to za chęć podporządkowania miejsc kultury partii rządzącej i zapowiedź wprowadzenia cenzury na wolność wyrazu artystycznego i kulturalnego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA