"Czytam, bo lubię!" - kolejna akcja wspólnego czytania pod Ratuszem, tym razem o... Ignasiu Paderewskim

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Jaki był Ignacy Jan Paderewski jako dziecko? Co wpłynęło na to, jaki stał się jak dorosły? Czy miało to wpływ na to, co robił podczas Powstania Wielkopolskiego? Na te i wiele innych pytań można było znaleźć odpowiedź podczas wspólnego czytania pod poznańskim Ratuszem.

Hasłem akcji organizowanej przez Szkołę Podstawową numer 25 było „Czytam, bo lubię!”. To już czwarta edycja wydarzenia w tym roku.

Podczas spotkania z uczniami czytano zarówno światowe bestsellery jak i twórczość lokalnych autorów. W nawiązaniu do obchodzonych w tym roku setnych rocznic wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania niepodległości przez Polskę, a także nauczania w języku polskim w poznańskich szkołach to właśnie to było motywem przewodnim wydarzenia.

Goście czytali młodym poznaniakom fragment Opowieści patriotycznych Wioletty Piaseckiej pt. "Ignaś”, dzięki czemu mogli poznać historię Ignacego Jana Paderewskiego, gdy jeszcze był dzieckiem. Dzięki temu, historyczna postać staje się bliższa młodym Polakom, bo łatwiej jest im zrozumieć rówieśnika.

Na koniec wspólnego czytania uczestnicy zaśpiewali piosenkę „Niepodległa, niepokorna”.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA