Pierwsze porozumienie ws. budowy szpitala na Grunwaldzie

Porozumienie pomiędzy przedstawicielami Uniwersytetu Medycznego a społecznikami z Grunwaldu zostało zawarte. Teren na którym powstać ma szpitalny oddział ratunkowy został zaakceptowany przez obie strony.

Placówka ma zagwarantować opiekę medyczną mieszkańcom z zachodniego Poznania oraz co najważniejsze świadczyć pomoc w nagłych przypadkach, dzięki Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu. Rozmowy ws. budowy szpitala zainicjowało miasto już we wrześniu obie strony zostały zaproszone do wspólnych rozmów. Urząd Miasta chcąc przyspieszyć negocjacje zadeklarowało, że zmieni plan zagospodarowania przestrzennego terenu pod budowę szpitala. 

1 października przedstawiciele obu stron doszli do kompromisu ws. poparcia deklaracji miasta. Uniwersytet Medyczny oraz społecznicy z Grunwaldu udzielili poparcia decyzji prezydenta Jaśkowiaka i zwrócili do rady miasta o podjęcie projektu uchwały.

Najważniejszymi postulatami społeczników z Grunwaldu były m.in. ustanowienie 30-metrowego pasa terenu zielonego od strony ul. Zakręt i Ostroroga oraz zachowanie rosnących tam drzew. Główny wjazd (i wyjazd) szpitala miałby znajdować się od ulicy Grunwaldzkiej, by zminimalizować uciążliwości dla mieszkańców. Jak podkreślają społecznicy niezbędne jest też przywrócenie nieprzekraczalnej lini zabudowy, która wcześniej została uchylona przez sąd, ponieważ przechodziła przez istniejące budynki.

Porozumienie to krok naprzód w powstaniu szpitala na Grunwaldzie.