Rozpoczęcie sezonu szczęśliwe dla Enea Energetyk Poznań

W sobotę, 29 września, odbyły się zmagania, które były początkiem kolejnego sezonu 1 Ligi Kobiet. Poznański zespół Enea Energetyk Poznań zmierzył się w pierwszym meczu z KŚ AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach i zwyciężył przewagą 3:1.

Komentatorzy zauważają, że walka była bardzo zacięta. Pierwszy i drugi set zakończyło zwycięstwo drużyny z Wielkopolski. W trzecim secie triumfowały z kolei akademiczki ze Śląska. Enea Energetyk Poznań zwyciężyła następnie w czwartej części spotkania i tym samym mogła cieszyć się z pokonania w tym starciu gości z południa.

Mianem najlepszej zawodniczki meczu okrzyknięta została Izabela Rapacz, atakująca poznańskiego zespołu. „Wielkie brawa należą się całej Drużynie, a statuetka MVP z pierwszego spotkania daje mi nie tylko wiele radości, ale jest to również zastrzyk motywacji do dalszej, ciężkiej pracy” – skomentowała zawodniczka.

Zauważona została również wyjątkowa forma Kasi Urbanowicz i Klaudii Świstek, które wyróżniły się dobrą formą podczas drugiego seta. Uwadze komentatorów nie umknęły również działania Barbary Cembrzyńskiej, która swoimi umiejętnościami popisała się w trzeciej odsłonie spotkania.

W najbliższym czasie Enea Energetyk Poznań zmierzy się w Krośnie z drużyną Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass. Zmagania te odbędą się 6 października.