Oglądali Park Rataje podczas pikniku rodzinnego

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Weekend był okazją, by poznać powstający Park Rataje, czyli największy tego typu obiekt w Polsce, wybudowany po 1989 roku. Uczestnicy Pikniku w Parku Rataje mogli przejść się powstałymi alejkami i zobaczyć jak wyglądają prace przy budowie.

Park Rataje, który powstaje między ratajskimi osiedlami będzie miał ponad 17 ha powierzchni, a niemal 80% tego terenu stanowić będzie powierzchnia biologicznie czynna. Będzie to największa tego typu inwestycja w Polsce po 1989 roku.

Sobotni piknik zorganizował Zarząd Zieleni Miejskiej, który chciał, by mieszkańcy zobaczyli na jakim etapie są prace, a także zaczynali poznawać ten teren. Poza możliwością przespacerowania się po parku, przygotowano także szereg atrakcji, w tym m.in. konkursy z nagrodami, gry i zabawy, a także możliwość przejażdżki na koniu bądź kucyku.

Przedstawiciele władz miasta oraz ZZM odpowiadali na pytania mieszkańców dotyczące inwestycji, a także opisywali zakres prac i etap prowadzonych robót. Wspomniano także o możliwościach dalszego rozwoju parku.

Budowa Parku Rataje ma zakończyć się za dwa miesiące. Inwestycja kosztuje Miasto ponad 21 milionów złotych, a których niemal 12 milionów złotych stanowi dofinansowanie unijne.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA