Jak przygotować kolano do badania usg – praktyczne wskazówki

Autor: kl
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Tak naprawdę, mówimy tu o stawie, który z racji naszego poruszania się jest jednym z najbardziej obciążanych praktycznie każdego dnia naszych aktywności. Gdy chodzimy lub tym bardziej – biegamy, jest oczywiste, że będziemy mieli do czynienia z ryzykiem obciążenia stawu.

I choć mogłoby się wydawać, że to głównie domena sportowców, to jednak mamy do czynienia z bardzo wieloma sytuacjami, w których osoby nieaktywne fizycznie mogą też mieć poważne problemy z kolanami. Na pewno warto zauważyć, że badanie USG stawu kolanowego będzie nieinwazyjnym i świetnym sposobem na to, by ocenić na ile staw został uszkodzony. Nie tylko można wykryć problem, ale także podjąć odpowiednie kroki zmierzające do dalszego leczenia. Jest przecież oczywiste, że w kontekście przeprowadzenia takiego badania.

Największy staw w naszym organizmie 

Dokładnej, staw kolanowy. Odpowiada za wykonywanie rotacyjnych ruchów, a także prostowanie oraz zginanie kolana. Staw ten podtrzymuje też pewien ważny i potężny mięsień – czworogłowy uda. Badanie USG kolana jak http://www.sport-med.pl/leczenie/usg-kolana to tak naprawdę element pierwsze pomocy jeśli chodzi o nadwyrężone i obolałe stawy kolanowe. W badaniach tego typu mamy do czynienia z pełnym bezpieczeństwem i absolutnie bezinwazyjnie przebiegającym cyklem badania. W zasadzie można też zrobić kilka takich badań w krótkim odstępie czasowym między kolejnymi powtórzeniami i kompletnie bez zmartwień, że coś będzie zagrażało naszemu zdrowiu.

Kto może skierować na takie badanie?

Przede wszystkim skierowanie pochodzić będzie od lekarza ortopedy lub od lekarza pierwszego kontaktu. Gdy wstępne badanie kolana dojdzie do skutku, można będzie prognozować jaka jest przyczyna bólu. Żeby mieć z kolei pewność, co konkretnie będzie się z tym kolanem działo, trzeba będzie właśnie zlecić bardziej specjalistyczne badanie – czyli w tym wypadku właśnie usg stawu. Jest wiele wskazań do wykonania takiego badania. Może chodzić na przykład o reumatoidalne zapalenie stawów, które niestety dotyka coraz większej grupy osób. Dodatkowo mówimy tutaj o urazach wynikających na przykład ze skręceń, złamań oraz zwichnięć. Jeśli zaistnienie podejrzenie wystąpienia torbieli albo krwiaka, także bezwzględnie trzeba zweryfikować tę wstępną diagnozę za pomocą takiego badania.

Dokładność badania i sprawność diagnozy 

Dzisiejsza aparatura do wykonywania USG stawu kolanowego i innych obszarów, cechuje się coraz większą dokładnością. Co za tym idzie, dzięki prostemu badaniu mamy gwarancję dostępu do najlepszych rozwiązań, które będą się mogły przełożyć potem na bardzo dobry wariant w postaci podejścia do tematu w sposób kompleksowy. Wiadomo, że kondycja stanów kolanowych jakby nie patrzeć warunkuje to na ile jesteśmy mobilni. A niestety różne kontuzje tego stawu mogą wyłączyć nam możliwość swobodnego poruszania się na miesiące, dlatego szalenie ważne jest by dbać o stawy i w razie urazu zadbać o naprawdę kompleksową diagnostykę, która będzie się w stanie przełożyć na bardzo szczegółową informację zwrotną na temat badanych struktur stawowych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA