Poznańska policja rozbiła grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze od seniorów

Autor: AK
REKLAMA

Działali na terenie całej Polski wyłudzając od seniorów pieniądze metodą „na wnuczka”. Sześć osób - mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego - które należały do zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się tym procederem zostało zatrzymanych przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Na trop przestępców funkcjonariusze z Poznania wpadli kilka miesięcy temu. Grupa zajmowała się wyłudzaniem pieniędzy od seniorów na terenie całej Polski.

Schemat zawsze był ten sam - mężczyzna dzwonił do osoby starszej podając się za wnuczka lub innego członka rodziny informując, że miał wypadek i pilnie potrzebuje gotówki, by wypłacić poszkodowanej osobie odszkodowanie lub wpłacić kaucję.

Rozmowie zawsze towarzyszyły udawane silne emocje, dzwoniący udawał płacz i panikę i poddawał seniorów pod presję czasu.

Jak ustalono podczas śledztwa, numery stacjonarne wybierane były losowo, a na osobę starszą sprawcy trafiali przypadkowo.

Poznańscy policjanci ustalili członków zorganizowanej grupy przestępczej, czyli czterech mężczyzn i dwie kobiety, mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego w wieku 17-53 lata. We wtorek, 25 września, dokonali zatrzymania.

W mieszkaniach podejrzanych ujawniono i zabezpieczono telefony komórkowe i gotówkę o łącznej kwocie niemal 35 tysięcy złotych.

Zatrzymanym przedstawiono 33 zarzuty popełnienia lub usiłowania oszustwa. Od sześciu ofiar z województw łódzkiego i dolnośląskiego wyłudzili łącznie prawie 350 tysięcy złotych.

Trwa ustalanie faktycznej skali działalności zatrzymanych, ponieważ policjanci nie mają wątpliwości, że przestępstw było więcej.

Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na 3 miesiące. Za popełnione czyny grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA