Nowy żłobek dla dzieci z niepełnosprawnościami

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Na os. Piastowskim powstał żłobek dla dzieci z niepełnosprawnościami. Nowa placówka została wyposażone nie tylko w specjalistyczny sprzęt, ale także wykwalifikowanych opiekunów i specjalistów. Większość kosztów związanych z pobytem dzieci w żłobku ponosi Miasto Poznań.

Żłobek to efekt współpracy Poznania ze Stowarzyszeniem Bartek. Przeznaczony jest dla dzieci z niepełnosprawnościami w wieku od 20 miesiąca do 3 roku życia. Placówka zapewnia specjalistyczną opiekę dostosowaną do potrzeb maluchów.

W czasie, gdy dzieci spędzają czas z rówieśnikami, ich rodzice mogą skorzystać ze szkoleń podnoszących kwalifikacje, z poradnictwa zawodowego czy innych programów wsparcia dla osób chcących wrócić do pracy. Partnerski projekt Miasta i Stowarzyszenia to koszt 627,9 tysięcy złotych, z czego Miasto przekazuje na ten cel 522,7 tysięcy złotych pozyskanych z dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Do żłobka przyjmowane są dzieci z różnymi typami niepełnosprawności, zarówno ruchową jak i społeczną i intelektualną. Placówka została wyposażona w odpowiedni, specjalistyczny sprzęt, a opiekę nad maluchami pełni wykwalifikowana kadra i specjaliści tacy jak m.in. fizjoterapeuta, psycholog kliniczny, lekarz zajmujący się rehabilitacją medyczną, pielęgniarki i logopeda ze specjalnością neurologopedii.

Koszt pobytu dziecka w żłobku w większości pokrywa Miasto, dlatego rodzice płacą co miesiąc jedynie 200 złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA