Wyścigi wracają na Tor Poznań

Autor: Jakub Janiel
REKLAMA

W najbliższy weekend na Torze „Poznań” odbędą się zmagania kierowców wyścigowych w ramach m.in. mistrzostw Polski. Uczestnicy konkurować będą ze sobą w wielu kategoriach.

Tor Poznań gościć będzie w dniach 28-30 września zawodników podejmujących zmagania w 9. i 10. rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 10. i 11. rundzie Mistrzostw Polski 318 IS Cup PL, 7. i 8. rundzie Mistrzostw Polski Super S Cup, 5. rundzie Mistrzostw Polski Hour Race, a także w 9. i 10. rundzie ADAC HAIGO Historic Cup.

Jak podkreślają organizatorzy, w ten weekend można spodziewać się na poznańskim obiekcie niezwykłych emocji. Rywalizacja jest bowiem bardzo zacięta, a zmagania o każdy ułamek sekundy będą toczyć się do ostatniego wyścigu. Na torze zobaczyć będzie można przede wszystkim kierowców z Polski, ale w kategorii ADAC HAIGO Historic Cup udział wezmą również zawodnicy z Niemiec.

Na miłośników ekologicznej alternatywy wyścigowej motoryzacji czeka miła niespodzianka. W tych dniach w Poznaniu pojawią się również pojazdy elektryczne fundacji Greenpower Polska. Zmaganiom kierowców towarzyszyć będą atrakcje, które ucieszą całą rodzinę - zaplanowane zostały liczne pokazy dealerskie oraz konkursy z nagrodami. Weekend na Torze „Poznań” umili także odbywający się w tym czasie zlot food trucków.

W piątek, 28 września, o godzinie 11:00 odbędą się kwalifikacje, a pierwszym kierowcom biorącym udział w pierwszych wyścigach będzie można kibicować od godziny 14:35. W sobotę, 29 września, okazją do kibicowania będą zmagania odbywające się o godzinie 08:50, 11:10 oraz 13:45. Niedziela, 30 września, rozpocznie się kwalifikacjami o godzinie 07:30, a o godzinie 11:30 na tor wyjadą kierowcy. O godzinie 16:00 będzie można zobaczyć zmagania w ramach klasy Super S Cup, które będą jednocześnie wyścigiem o Memoriał Jana Leśniaka.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA