Poznań znów na pierwszym miejscu w Rankingu Miast

Autor: AK fot. MC, UMP
REKLAMA

Po raz kolejny Poznań zajął pierwsze miejsce w Rankingu Miast tworzonym przez Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD). Oznacza to, że zdaniem ekspertów, inwestorzy najlepiej są obsługiwani w stolicy Wielkopolski.

Ranking powstaje co roku i ma wskazać, w jakim stopniu miasta przygotowane są na inwestycje budowlane, a także czy decyzje wydawane są w terminie. Jak wyjaśnia Polski Związek Firm Deweloperskich, celem jest promowanie dobrej współpracy na linii miasta-deweloperzy.

Dobrze działająca administracja samorządowa jest jednym z argumentów, które w kluczowy sposób wpływają na decyzje podejmowane przez inwestorów.

Podczas tworzenia rankingu, eksperci zwracają uwagę na kilka czynników, w tym m.in. stopień, w jakim miasta pokryte są miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego oraz czas, w jakim wydawane są decyzje o warunkach zabudowy oraz pozwolenia na budowę.

Tegoroczna, ósma edycja zgromadziła 18 miast wojewódzkich (w tym Bydgoszcz, Toruń, Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra). Najlepszy po raz kolejny okazał się Poznań, który na podium wyprzedził Łódź, a także Wrocław i Gdynię.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA