Miejskie żłobki dostaną oczyszczacze powietrza

Autor: AK JG
REKLAMA

Miejskie żłobki zostaną wyposażone w oczyszczacze powietrza, które mają zadbać o zdrowie najmłodszych poznaniaków. Urządzenia kupi Miasto za około 175 tysięcy złotych.

Oczyszczacze w żłobkach stają się coraz popularniejsze w miastach państw zachodnich, ale korzysta z nich także m.in. Warszawa. Urządzenia chronią podopiecznych placówek przed smogiem i wirusami chorób, dzięki czemu dzieci mają mniejsze problemy ze zdrowiem.

O zmianę w budżecie apelował klub radnych Platformy Obywatelskiej. Podczas posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia oraz Komisji Rodziny, przedstawiciel Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych poinformował o zgodzie na przeznaczenie pieniędzy na zakup i wdrażaniu tego pomysłu w życie.

Miasto przeznaczy na ten cel 175 tysięcy złotych. Ma być to nie tylko zakup, ale także dwuletni serwis zapewniony przez producenta. Urządzenia pojawią się w 14 miejskich żłobkach, które już istnieją, a także budowanym właśnie żłobku przy ul. Literackiej.

Szef klubu radnych PO, Marek Sternalski, argumentując pomysł zauważył m.in. pozytywne efekty zakupu oczyszczaczy przez Warszawę. Wskazał, że od momentu pojawienia się urządzeń w żłobkach odnotowano tam wzrost frekwencji dzieci w okresie jesienno-zimowym, ponieważ w powietrzu jest o wiele mniej wirusów, którymi wzajemnie mogą zarażać się maluchy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA