Kolejna Noc Naukowców w Poznaniu

Autor: Jakub Janiel
REKLAMA

Już 28 września uczelnie w całej Europie ponownie połączą siły i w nietypowy sposób przybliżą swoją działałności społeczeństwu. Noc Naukowców poza granicami kraju będzie odbywała się pod nazwą Researchers’ Night.

Noc Naukowców ma na celu zbliżenie naukowców i mieszkańców miasta oraz stworzenie okazji do wspólnego spędzenia czasu. Tego dnia naukowcy podczas wykładów zamienią się rolami z publicznością. Na uczestników wydarzenia czekać będą liczne warsztaty, pokazy oraz eksperymenty.
 
W wydarzenie zaangażowane będą między innymi uczelnie takie jak m.in. Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu czy Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
 
Na zainteresowanych czeka m.in. „Money show” o godzinie 17:00, 19:00 i 20:30 w Auli Magna Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej. Podczas prezentacji w ramach eksperymentów przedstawiona zostanie „spadająca waluta” oraz „obracanie pieniądzem”. Biblioteka Uniwersytecka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 38/40 zaprasza z kolei na wydarzenie „Malowanie po wodzie, czyli sztuka ebru”. O godzinie 16:00, 17:30 i 19:00 zainteresowani wezmą udział w warsztatach techniki zdobienia papieru poprzez nanoszenie farb na powierzchnię wody, a następnie odbijanie wzoru na kartce papieru.
 
Na niektóre atrakcje obowiązują wcześniejsze zapisy. Informacje o sposobie ich dokonywania oraz szczegółowy program przedstawiający wszystkie wydarzenia odbywające się tego dnia na poznańskich uczelniach dostępny jest na stronie internetowej.
 
Udział w Nocy Naukowców będzie bezpłatny.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA