Lech Poznań w końcu zwycięski. Pierwsza runda Pucharu Polski na plus, ale po dogrywce

Lech Poznań pokonał ŁKS Łódź 1:0 w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski. Choć wynik cieszy, to styl gry nadal napawa obawą kibiców Kolejorza. Zwycięstwo Lechitom udało się zapewnić dopiero w dogrywce.

Po kilku meczach bez zwycięstwa w lidze, kibice Kolejorza mieli duże nadzieje przed meczem w Pucharze Polski. Niestety, przez niemal cały regulaminowy czas gry mogli zobaczyć po raz kolejny nieskuteczność zawodników Kolejorza na boisku.

Choć drużyna z Poznania przez większość meczu przeważała nad rywalami, to nie potrafiła tego wykorzystać.

Dopiero w ostatnich minutach dogrywki Joao Amaral dobił strzał Gytkjaera dając zwycięstwo Lechowi.

Wygrana z ŁKS-em oznacza, że poznańska drużyna awansowała do 1/16 rozgrywek.