ZKZL znów będzie rozdawał czujki czadu

Autor: AK fot. zkzl
REKLAMA

Wraz z początkiem przyszłego tygodnia Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpocznie tegoroczną edycję rozdawania czujek czadu. Urządzenie bezpłatnie będą mogli odebrać wybrani najemcy mieszkań komunalnych.

Program darmowych czujek dla mieszkańców odbywa się już po raz trzeci.  Akcja skierowana jest do najemców mieszkań komunalnych ogrzewanych piecami węglowymi lub wyposażonych w junkersy. Skorzystać mogą z niego także osoby, które nie brały udziału w poprzednich edycjach.

Czujki kupił ZKZL, który przypomina, że co roku z powodu zatrucia czadem ginie w Polsce kilkadziesiąt osób. Urządzenie warto także kupić we własnym zakresie, co zaleca się pozostałym mieszkańcom Poznania. Czujka może uratować życie, ponieważ tlenek węgla jest bezwonny i bezbarwny, dlatego trudno rozpoznać, gdy się ulatnia. Dzięki czujce, zagrożenie może zostać w porę wykryte.

Jednocześnie, ZKZL przypomina, że na bezpieczeństwo wpływ ma przede wszystkim odpowiednia eksploatacja urządzeń i systemów grzewczych, dlatego każdy, kto otrzyma czujkę, dostanie także ulotkę z podstawowymi zasadami używania urządzeń grzewczych.

Czujki będzie można odbierać w siedzibie spółki przy ul. Matejki 57 Biura Obsługi Klienta lub w jednym z pięciu terenowych Punktów Obsługi Klienta. Po potwierdzeniu zamieszkania w danym miejskim lokalu i pokwitowaniu odbioru pozostaje już tylko montaż czujnika.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA