Centrum dla Zwierząt w Poznaniu ma już swoją stronę internetową – z poradami i możliwością wsparcia jego budowy

Rozpoczynają się prace przy budowie Centrum dla zwierząt, które ma być nie tylko dobrze i nowocześnie wyposażonym schroniskiem dla zwierząt, ale całym kompleksem, w którym właściciele zwierzaków znajdą wszelkie usługi, które pomogą im w byciu opiekunem i dbaniu o swoich pupili. Uruchomiono stronę internetową, na której znajdą się wszelkie informacje dotyczące inwestycji.

Centrum, które powstanie przy ul. Kobylepole ma nie tylko pełnić funkcję schroniska z zapleczem weterynaryjnym i wybiegami. Znajdą się tam również sale treningowe, w których organizowane będą zajęcia i wydarzenia, a także punkty usługowe, w tym m.in. psi fryzjer, weterynarz, sklepy zoologiczne czy behawiorysta.

Kompleks ma być również miejscem spotkań dla mieszkańców i takim, w którym właściciele czworonogów będą mogli swobodnie pobawić się ze swoim pupilem.

„Chcemy urządzić 3 wybiegi dla psów, tak aby właściciel psiaka mógł, wspólnie z behawiorystą, pracować ze swoim czworonogiem i spędzić z nim czas. Będą oczywiście instalacje, które umilą czas także nam – ludziom. Na terenie centrum staną mała architektura, ławeczki, stoliki i plac zabaw dla dzieci. Myślimy też o ambitniejszych projektach, jak np. basen dla psów. Ich realizacja zależy jednak od tego, czy zbierzemy pieniądze na ten cel. Budowa centrum zwierzęcego znacznie wykracza poza zadania miasta i gminy.”

Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania

Budowę Centrum można wesprzeć finansowo. Schronisko zostanie wybudowane ze środków miejskich, jednak reszta kompleksu potrzebuje dodatkowych środków. Miasto podjęło współpracę z Fundacją Głosem Zwierząt.

Realizację projektu można wesprzeć m.in. poprzez nowopowstałą stronę internetową, gdzie znajdują się dane do przelewu na rzecz budowy Centrum. Znajdują się tam także kluczowe informacje dla mieszkańców na temat kompleksu. Materiały mają charakter informacyjno-edukacyjny, a całość utrzymana jest w przyjaznym dla czytelnika tonie.

Animacje i kolorowe rysunki, a także prosty przekaz mają sprawić, że schronisko przestanie kojarzyć się z miejscem szarym i ponurym, a dodatkowo, ludzie dowiedzą się czegoś więcej na temat psów czy kotów i opieki nad nimi. Właściciele lub przyszli właściciele znajdą tam przydatne porady i podstawowe informacje dotyczące np. wychowania czy diety pupila.

Dodatkowo, w połowie przyszłego miesiąca uruchomiony zostanie HauChat, czyli bezpłatna aplikacja pozwalająca na porozmawianie z… wybranym psem lub kotem.

„Użytkownik HauChata stanie się głównym bohaterem historii, a jego wybory (pozytywne lub negatywne) będą miały wpływ na dalszy przebieg konwersacji. HauChat poza rozrywką będzie również pełnił rolę edukacyjną – wskaże bowiem opiekunom psów i kotów, jak należy postępować w codziennych sytuacjach.”

Schronisko dla zwierząt w Poznaniu

Nowe schronisko ma być gotowe za 2 lata. Wykonawca ma zostać wyłoniony w przetargu 11 października.