Poznański Festyn Ekologiczny na Wolnym Dziedzińcu

Autor: Filip Olczak
REKLAMA

To wydarzenie jest dla kogoś kto kocha naturę lub chce się dowiedzieć jak ją pokochać i stać się bardziej ekologicznym. W ten weekend Miasto Poznań organizuje Poznański Festyn Ekologiczny, który pokaże że ekologia nie musi być tylko żmudnym segregowaniem odpadów.

Na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania w ramach XI Poznańskich Dni Recyklingu na poznaniaków będą czekać różne atrakcje, które będą uczyć tego jak być „eko” żeby ratować naszą okoliczną przyrodę, a przede wszystkim planetę Ziemię.

O 12:00 rozpocznie się koncert bębniarzy zespołu „Reggaecykling Weterans”, a już pół godziny później rozpocznie się wspólne budowanie instrumentów z materiałów zdatnych do recyklingu. Godzina 13:00 zapowiada się rewelacyjnie, bowiem właśnie wtedy nastąpi oficjalne rozpoczęcie festynu, a już kwadrans później „Chwytaki-śmieciaki” czyli bieg na puszcze, kręgle recyklingowe i sortowanie na czas.

Punktualnie o 14:30 pięć poznańskich szkół będą mogły spróbować swojego szczęścia w „Recyklingowym Kole Fortuny”, które przećwiczy wiedzę uczestników z zakresu ekologii. O 15:00 zawody, ale nie byle jakie, bo będą to przede wszystkim połów PET-a, Super Zgniatacz, Kulanie opon i inne konkurencje zręcznościowe.

Wszystko zwieńczy kolejny koncert recyklingowych bębniarzy „Reggaecykling Weterans”. Udział w wydarzeniu jest darmowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA