"Poznań nie robi cyrku ze zwierząt" - kolejny protest pod cyrkiem już w niedzielę

Autor: AK fot.poglądowa
REKLAMA

W niedzielę odbędzie się kolejny protest z cyklu "Poznań nie robi cyrku ze zwierząt". Uczestnicy będą protestować przeciw wykorzystywaniu zwierząt do pokazów cyrkowych. Jutro w Poznaniu pojawi się Cyrk Korona, który wciąż dopuszcza się takich praktyk.

Protest organizowany jest przez poznański oddział Viva Akcja dla zwierząt oraz Koalicję Cyrk bez Zwierząt, przy wsparciu poznańskiego zoo. Uczestnicy spotkają się pod cyrkiem Korona, który występować będzie przy ul. Piłsudskiego, na wprost sklepu Lidl.

Cyrk Korona należy do tych, które wykorzystują w swych pokazach zwierzęta. Jak wskazują organizatorzy, takie praktyki są nie tylko złe dla zwierząt, ale także dla edukacji dzieci i młodzieży.

"Czego uczą się dzieci o naturze tygrysa, patrząc na zamknięte w klatce, kręcące się w kółko na niewielkiej przestrzeni, zestresowane i złamane psychicznie zwierzę? Co mogą wywnioskować z widoku niedźwiedzia przebranego w sukienkę i stojącego na przednich łapach? Obserwując cyrkową arenę nie nauczą się niczego na temat prawdziwej natury zwierząt."
organizatorzy

Wszelkie rekwizyty, które będą używane podczas manifestacji będą dostępne na miejscu, zapewnione przez organizatorów. Jak podkreślają przeciwnicy wykorzystywania zwierząt, są oni zwolennikami "sztuki cyrkowej reprezentowanej przez ludzi, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli prezentują swoje umiejętności".

Uczestnicy sprzeciwiają się poniżaniu, tresurze i warunkom, w jakich żyją zwierzęta cyrkowe.

Protest odbywać się będzie 23 września dwukrotnie, przed każdym występem cyrku, czyli o godzinie 11:00 i 15:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA