Ekologicznie i zdrowiej - ZTM zachęcało do aktywności fizycznej

Autor: AK fot. ZTM
REKLAMA

Piątek w akcji Zarządu Transportu Miejskiego upłynął pod znakiem... ruchu. ZTM chciał zwrócić uwagę poznaniaków na fakt, że w dzisiejszych czasach coraz mniej ludzi pamięta o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna. Zachęcano do ruchu i... przesiadania się z samochodu na transport zbiorowy i rowery.

W piątek na ul. Półwiejskiej, niedaleko Starego Marycha powstała przestrzeń do treningu przygotowana przez ZTM w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Instruktorzy zachęcali poznaniaków do aktywności fizycznej pokazując m.in. jak wykonywać ćwiczenia np. w drodze do pracy. Uczyli m.in. jak stać czy jak oddychać, by wspierać swój organizm podczas podróży.

Nie zabrakło specjalnej sesji jogi, która stała się w ostatnich latach wyjątkowo popularna wśród Polaków i która pomaga zrelaksować się i zachować równowagę.

Pojawiły się także rowery stacjonarne, dzięki którym można była naładować swój telefon.

Zwracano uwagę na zalety korzystania z transportu miejskiego, nie tylko z uwagi na kwestie ekologiczne, ale także zdrowia użytkowników. Uczestnicy otrzymywali wyciskane na zimno zdrowe soki, gadżety i ulotki. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA